Zpráva  z dětské vody :

 

Dětský vodácký tabor se uskutečnil skoro v plánovaném termínu tzn. od 16.8. - 21.8.2009 v Kaplici na hasičském hřišti, na břehu Malše a  vedle kaplického koupaliště .

Cílem bylo u našeho  vodáckého potěru  získat kladný  vztah  k vodě a našemu sportu,bychom mohli časem předat nejen naše zkušenosti, ale i lodě,rafty a pádla .Být na vodě s partou dobrých kamarádů, brát ji jako životní styl, potěchu a radost,řeku vnímat  jako svého kamaráda,který se však musí plně respektovat .Dost mých myšlenek !!!

Fakta : Tábor začal trošku netradičně, Bismark dostal prasečí chřipku, a i když za sebe poslal kvalitní náhradu – nikoliv však v pití  piva, /potupně jsme dovezli Bismarkovi jednu bečku zpátky/.

Při pracovní poradě Bismarka a Mojmiho,došlo k nakažení druhého prasečí chřipkou,/ nechápu, proč si při styku nenasadili roušku ! /,která schvátila Mojmiho již  po cestě. Ač vybaven GPS, dojel za námi s dvouhodinovým zpožděním , noc měl těžkou, v pondělí byl transportován domů bohužel i s Karolinou, která nechtěla svého nebohého tatínka a prezidenta klubu zanechat osudu, zatímco my jsme vyrazili na první úsek.

Vyšší Brod – Rožmberk , pohoda havaj, tři jezy , koupačka nejmladších,plavání v proudu,hody pytlíkem . To bylo vlastně každý den. Je mi často podsouváno heslo : S Novákem do celého světa!

Ve vší skromnosti bych to poopravil. Kamarádi, příště volejte, S Novákem  - za sluncem ! Tím chci nenápadně upozornit, kam jedu s Vámi – slunce jenom pálí a rosa ráno chladí.

Další etapa  Rožmberk – Zátoň, třetí den Vetřní – Krumlov / všechny jezy / . Ve čtvrtek jsme jeli na první úsek, ale naši nejmladší již sjížděli jezy sami na Barace, plavali ve slalomové trati,zachraňovali jsme ty co toho na vodě zatím moc neznali. V pátek jsme se sbalili a kromě potíží Laďovi kraksny, jsme v pořádku dojeli.

Prováděli jsme i vědecký výzkum :

Našim mladým byl nenápadně rušen  spánek,celou noc , kdy jsme chtěli zkoumat do jaké míry se na nich druhý den projeví nevyspání, tedy - slabost, únava a zvracení. K překvapení všech, mladí byli čilí, za to zkoumající skupina ,která prováděla noční rušení /,se poblila,bylo jim špatně, měla třes,slabost , únavové syndromy. To nechápu. Někde byla chyba !

Zvláštní poděkování závěrem patří Marušce Hrůzové,která připravila a zvládala  všechny možné a nemožné soutěže, závody,programy a hudební vystoupení. Naprosto dokonalá vedoucí,již v paté třídě . Maruško dodatečně děkujem !!!

Účastníci  děti : Nikola Bendová, Honzík Hrůza, Anička Hrůzová,Maruška Hrůzová, Markéta Urbanovská,Bára Jursova, Kateřina Jursová,Tereza Neubertová,Erik Smejkal,Milda Drahozal, Sandra Vaňková, Janička Závišková, Ondra Záviška a jeden den Karolína Adamíková

Dospěláci : Ondra,Iveta a Petr Urbanovští a jejich psice Bianka, Jursovci, Záviš, Jirka Benda / zkušený je zadák /, Hrůzovi, Tomáš Vaněk, Patrik Smejkal, Dáša a Laďa ,Anděl a já !

Události které stojí za zápis. Vaňous dovezl gyros, sežral se docela , docela ! Poslední večer: místní příznivec a  hasič s heligónkou !

 Všem děkuju, jako vždy havaj, pohoda , dobrá nálada !

 

                                                                                             Zapsal : Zdeněk Novák

FOTOGALERIE

10. 7. 2020

SALZA 2020

25. 6. 2020

JIHLAVKA 2020

25. 6. 2020

OSLAVKA 2020

16. 3. 2020

HAMERÁK 2019

archív

SALZA 2020

GNKG6635.JPG

Oblíbené odkazy

BlueBoard.cz

 

TOPlist