Zpráva  z dětské vody :

 

Dětský vodácký tabor se uskutečnil skoro v plánovaném termínu tzn. od 16.8. - 21.8.2009 v Kaplici na hasičském hřišti, na břehu Malše a  vedle kaplického koupaliště .

Cílem bylo u našeho  vodáckého potěru  získat kladný  vztah  k vodě a našemu sportu,bychom mohli časem předat nejen naše zkušenosti, ale i lodě,rafty a pádla .Být na vodě s partou dobrých kamarádů, brát ji jako životní styl, potěchu a radost,řeku vnímat  jako svého kamaráda,který se však musí plně respektovat .Dost mých myšlenek !!!

Fakta : Tábor začal trošku netradičně, Bismark dostal prasečí chřipku, a i když za sebe poslal kvalitní náhradu – nikoliv však v pití  piva, /potupně jsme dovezli Bismarkovi jednu bečku zpátky/.

Při pracovní poradě Bismarka a Mojmiho,došlo k nakažení druhého prasečí chřipkou,/ nechápu, proč si při styku nenasadili roušku ! /,která schvátila Mojmiho již  po cestě. Ač vybaven GPS, dojel za námi s dvouhodinovým zpožděním , noc měl těžkou, v pondělí byl transportován domů bohužel i s Karolinou, která nechtěla svého nebohého tatínka a prezidenta klubu zanechat osudu, zatímco my jsme vyrazili na první úsek.

Vyšší Brod – Rožmberk , pohoda havaj, tři jezy , koupačka nejmladších,plavání v proudu,hody pytlíkem . To bylo vlastně každý den. Je mi často podsouváno heslo : S Novákem do celého světa!

Ve vší skromnosti bych to poopravil. Kamarádi, příště volejte, S Novákem  - za sluncem ! Tím chci nenápadně upozornit, kam jedu s Vámi – slunce jenom pálí a rosa ráno chladí.

Další etapa  Rožmberk – Zátoň, třetí den Vetřní – Krumlov / všechny jezy / . Ve čtvrtek jsme jeli na první úsek, ale naši nejmladší již sjížděli jezy sami na Barace, plavali ve slalomové trati,zachraňovali jsme ty co toho na vodě zatím moc neznali. V pátek jsme se sbalili a kromě potíží Laďovi kraksny, jsme v pořádku dojeli.

Prováděli jsme i vědecký výzkum :

Našim mladým byl nenápadně rušen  spánek,celou noc , kdy jsme chtěli zkoumat do jaké míry se na nich druhý den projeví nevyspání, tedy - slabost, únava a zvracení. K překvapení všech, mladí byli čilí, za to zkoumající skupina ,která prováděla noční rušení /,se poblila,bylo jim špatně, měla třes,slabost , únavové syndromy. To nechápu. Někde byla chyba !

Zvláštní poděkování závěrem patří Marušce Hrůzové,která připravila a zvládala  všechny možné a nemožné soutěže, závody,programy a hudební vystoupení. Naprosto dokonalá vedoucí,již v paté třídě . Maruško dodatečně děkujem !!!

Účastníci  děti : Nikola Bendová, Honzík Hrůza, Anička Hrůzová,Maruška Hrůzová, Markéta Urbanovská,Bára Jursova, Kateřina Jursová,Tereza Neubertová,Erik Smejkal,Milda Drahozal, Sandra Vaňková, Janička Závišková, Ondra Záviška a jeden den Karolína Adamíková

Dospěláci : Ondra,Iveta a Petr Urbanovští a jejich psice Bianka, Jursovci, Záviš, Jirka Benda / zkušený je zadák /, Hrůzovi, Tomáš Vaněk, Patrik Smejkal, Dáša a Laďa ,Anděl a já !

Události které stojí za zápis. Vaňous dovezl gyros, sežral se docela , docela ! Poslední večer: místní příznivec a  hasič s heligónkou !

 Všem děkuju, jako vždy havaj, pohoda , dobrá nálada !

 

                                                                                             Zapsal : Zdeněk Novák