Hron 2011

Dětská voda

 

14.8. 2011 v 11:00 jsme odjeli od Jursů na dětskou vodu na Slovensko.

 

V Břeclavi  v TESCU jsme nakoupili jídlo a pití na celý týden(účtenka byla vskutku dlouhá! J)

 

Kolem 14:00 jsme přejeli hranice na Slovensko. Na dálnici mikrobus GOLD RIVER zastavila policie. Nikdo ani nedutal, ale když policajti slyšeli v rádiu hrát ,,Doňu Broňu´´ a viděli Bizmarkovu občanku, pustili je zpět na dálnici.

 

Očekávaný příjezd do Juru nad Hronom do kempu VODNÍK se stal skutečností i když GPS znovu zklamala  J Bismark na dálnici špatně odbočil a dojeli až k hranicím Rakouska, takže jsme na ně čekali na dálnici konkrétně na jakémsi  ,,Odpočívadle´´. Pak jsme cestu našli a unaveni jsme dojeli do kempu…….Samozdřejmě 1. co bylo: naražení bečky J. Poté jsme postavili kuchyň a stany a mezi některými proběhl seznamovací večírek.

 

2. den  jsme se chystali vyrazit na Hron. Zajeli jsme trochu víc proti proudu a tam jsme nafoukli  rafty a rozmístili osazenstvo do raftů.

       Bylo to horší než jsme čekali.Jediný proud, který na Hronu byl jsne vytvářeli     my! Asi 15 km jsme pádlovali a pádlovali po ,,voleji´´……….

       Když jsme dopádlovali do tábora ježek zjistil, že klíče od jeho auta má v mikrobusu  tam jak jsme nastupovali……Naštěstí slováci jsou tak ochotní, že asi za 20 minut byl Milan zpátky.

 

V úterý jsme vyráželi na raft z kempu se slovy žerte ty paštiky………. J

 

I když Bizmark měl zdatnou posátku nějak se stalo že najeli na kámen …..to vedlo k tomu že Nikita neudržela stabilitu a padla do vody pod raft. V závěru to skončilo tak ,že do vody chtě nechtě shodil Bismark a Milan všechny kromě Milušky a Aleny ( my se Zdenčou jsme se pokusily shodit Bismarka, ale neúspěšně… akorát jsme se ještě asi 2x vykoupali) ……….Po zdlouhavém vypouštění raftů na místě doplutí jsme mikrobusem odjížděli do kempu……….opět s melodiemi ,,Doňa Broňa´´ J PS: Naši ,,istruktooooři´´ dopili  1. bečkuuuuu!!! ☺☺☺☺☺☺☺

 

Středa byla zajímavý den a to nejen pro to že jsme pluli až do Dunaje, ale i pro to že jsme(jako děti) dostali přezdívku PZ od háčka!!!(kdo tam nebyl nepochopí, a ani chápat nemusí) J J J

 

Ve čtvrtek jsme se chystali do termálního kúpaliska Vadaš, ale když jsme neměli kam zaparkovat rozhodli jsme se jet do Maďarska. Byla to úplná paráda……..a někteří si vyzkoušeli i AQUA Zorbing….. J

Jako PZ jsme měli asi 6 napomenutí od plavčíků J J J………………..Když jsme se rozhodli jet domů převlékli jsme se a šli jsme k turniketům……..ale Zdence to vždycky dlouho trvalo tak na ni Milan počkal za turniketem čekali jsme asi 10 min……Když už se pro ni Milan chystal zajít vyšla konečně ven………celá vysmátá a když jsme se dozvěděli proč se směje dostali jsme všichni záchvaty smíchu……….ona totiž v těh šatnách zabloudila ,blondýna……domluva češky s maďarem byla asi zajímavá protože ten z ní byl úpně paf……kdyby nebylo uklízečky, která alespoň trochu ovládala slovenský jazyk, byla by tam Zdenka zůstala, protože by tu cestu nenašla ani pomocí 50cm šipek, které ukazovali cestu ven J J J J J J J J J J J J

 

V pátek jsme se sbalili a jeli jsme směr Bratislava-Čunovo podívat se jak se sjíždí kanál na kanoi.Měli jsme štěstí zrovna se trénovalo na mistrovství světa v Čunovu a dokonce jsme viděli trénovat i českého finalistu Vavřince Hradilka, který se letos mistrovství zúčastnil…..Bismark a Milan ovšem ani při takovéhle situaci neudrželi svůj humor na uzdě!! Všem dětem řekli že půjdou do plavek dostanou helmy a vesty a budou je pouštět po produ a dole chytat na záchraný pytlík….. na to samozřejmě všichni skočili a začali prndat že mají plavky zbalený, že už do vody nepůjdou atd.! …. A já tam stála a smála se když jsem jim vysvětlovala že si z nich dělali srandu! ☺☺☺☺ A pak hurá domů. Cesta už uběhla rychle…. K Jursům jsme přijeli v domluvený čas a bylo si opravdu o čem povídat!!!!!!

 

                                                Vaše PZtko Maruška Hrůzová