Expedice Ubaye 2009

 

Hodnotím ji jako jednu z nejzdařilejších akcí, které jsme absolvovali, vydařila se především výběrem řeky, počasím, tábořištěm, a  sqadra jako vždy skvělá. Ubaey je  opravdu evropská  KRASAVICE a určitě se tam vrátíme.

Pro každého je tam něco od WW II až po WW VI.  My jsme splouvali  asi 12 km WW II - III,tento úsek, protože se velmi líbil ženské třetině expedice - dvakrát a pak nás čekalo hodně výživných  asi 15 km ve dvou etapách WW IV, shodli jsme se s Tomášem , že až WW IV+,možná  jedno místo WW V .

Letos bylo hodně sněhu,takže  když jsme přijeli bylo 30 cm nad horním limitem.  Pak to kleslo asi o těch 20 cm, ale bylo to vodácké nebe, pravda, pro někoho peklo! Řeka teče  horským terénem, pak zvolňuje, koryto se rozšíří, aby se v zápětí  narvalo do úzkého řečiště a závěr

Královské soutěska – je již nádherný kaňon. Hory kolem / 2400 / - národní park Queyras,  svišti,kamzíci, dobré růžové, pastis, romantická městečka,nejhezčí asi Barcelonnette, jezero resp. přehrada, které napájí Ubaye a Durance atd. Na tábořišti, které splňovalo naše představy jsme byli jen s polskou družinou a dvěmi francouzskami, mezinárodní utkání v nohecu,mělo jasného vítěze. 

Poprvé jsme jeli našim busem, překvapivě pohodlný a zřejmě do budoucna je to cesta, kterou se budeme ubírat. Závěrem bych poděkoval Žolynovi, technickému vedoucímu expedice, který měl vše dobře připraveno, což se nedá říct o technickém řediteli, který sice všechno perfektně vytechnil , ale- došel plyn na pivo - což Bizon těžce nesl -museli jsme jak za mlada pumpovat!

Ale díky všem, bylo to perfektní !!!               

Ahoj  ! Zdeněk Novák

 

P.S. Pokud by chtěl někdo vědět více, Anděl má všechno!!!

 

ODKAZ OD POLSKÝCH PŘÁTEL

klikni na foto

Expedice Ubaye - 6 (náhled)   Expedice Ubaye - 16 (náhled)  Expedice Ubaye - 2 (náhled)