Pátek 1. 7. odjezd z Oblekovic v 17.10 ve složení: Ježci, Bismarck, Chramlík, Pepa, Gomula, Tom a Vlasta a Žolina, Eda, Petra, Ilona, Ivona, Zdenál a Ivana, jedou tedy dvě dodávky, jedna s vlekem. Cesta naplánovaná na Budapešť, Bělehrad, Užice a Žabljak. U Kecskemetu Ilona oznamuje, že má pouze občanku! Řeřuchovi vyjíždějí až druhý den, proto nastává velké volání Fanynovi a Iloniným dětem ohledně doručení pasu.


Sobota 2. 7. U přechodu pod Szegedem obrovská fronta, míříme proto na přechod Tompa, cestou zastavujeme v lesíku a dopřejeme si pět hodin spánku. Na poslední čerpací stanici necháváme Ilonu čekat na Řeřuchovi + pas. My pokračujeme na Bělehrad. Toto město jsme si prohlédli velmi dobře díky Tomově geniální GPS! Vodila nás po městě 2 hodiny, potom jsme vyleji "po čuchu" správným směrem. Takže GPS NEBRAT! Hranice Srbsko-Č.H. přejíždíme kousek pod městečkem Pljevlja ve 23.20 a platíme 10 E za auto, ekologickou daň.


Neděle 3. 7. Ve dvě ráno jsme v Žabljaku, kemp Ivan = staveniště, přejíždíme tedy na Razvršje, do kempu Boča. Je zamčený, ale na tel. se ozval majitel a přišel nám otevřít. Stany stavíme po třetí hodině ráno, za vydatného deště.
Zase pět hodin spánku a vítá nás sluníčko! Chramla, Vlasta, Ilona, Ivona, Draha a Fanyn míří na pěšárnu k Černému jezeru, zbytek si chce sjet kousek Tary z Mojkovace, Bizon a Ivana zůstávají v kempu vařit. Sjezd Tary z Mojkovace se nezdařil, buď volej nebo zakázané úseky. A taky špatný přístup k řece. Večer oslava Miluščiných kulatých narozenin.


Pondělí 4. 7. Jedeme na Taru! Jeden z raftů, které Tom půjčil komusi na Jihlavku je roztržený - platíme tedy za půjčení jiného 200 E. Správci parku si nás zapisují podle pasů, za 18 lidí platíme celkem 598 E. Na řeku jdeme ve 13 hod., v 17.30 jsme na Radovan Luce. Stav vody průměrný, WW II. - III. Počasí pohádkové. Večer u ohně a červeného Vranacu, probíráme fungování samonafukovacích karimatek.


Úterý 5. 7. Na vodu jdeme v 10, Ščepan Polje 16.30. Posledních cca 10 km výživnějších III++. Počasí tak-tak-všelijak. Průzračně čistá voda (dle místních pitná), nádherný kaňon, vyvěračky...Úchvatný zážitek! viz. foto a video
Večer v osm jsme zpět v Žabljaku, chčije a chčije, slavíme narozeniny Toma.


Středa 6. 7. Balíme, loučíme se s majiteli kempu. Příjemní, vstřícní, ochotní-nic není nemožné, zařídí vše, co potřebujeme. Kemp můžeme vřele doporučit všem. Nejen vodákům. Loučíme se i s Řeřuchama, ti míří k moři. My na Drinu. Přejezd Durmitoru nám zpříjemňují nádherné výhledy na celý masiv, krávy a výběrčí poplatků (2 E/os.). Při sjezdu ke kaňonu Pivy hlásí Tom do vysílačky, že mu nějak nejdou brzdy... Tuto nepříjemnou situaci zvládl bravurně, všechny a všechno bezpečně svezl až dolů, kde chlapi koupili náhradní díl a dali vše do pořádku. Na bosenské straně míříme na Foču a kousek pod městem, na levém břehu Driny nacházíme bezvadný kemp. Dorazili jsme tam kolem 17 hod., postavili kuchyň a hlavně: narazili bečku. WC turecké, sprcha dle synka majitele "vlažná" (z Driny), jsou k dispozici i chatky. Večer u piva, kořalky a moc dobré domácí bezinkové limonády od maminky majitele kempu.


Čtvrtek 7. 7. Kromě Chramly, Gomuly, Žoliny a Ivči jedou všichni jedním autem na řeku, Bismarck jako polovodič. Drinu jeli z "Rafting centra" po most u Brodu (na levém břehu je pláž a potom vynést cca 100 m na cestu). Maximálně WW II., střídá se volej - peřej. Dobré na rozjetí a sjetí posádky. Počasí opět pohádkové, dnes až moc (kolem 30 °C). Večer jsme šli udělat tržbu majiteli - vínko červené i bílé, domácí šípková marmeláda, pivo, kořalka, limo, čevapčiči, no, pěkně jsme to namíchali!
A samozřejmě zpívánky. Majitel nevěřil vlastním očím...


Pátek 8. 7. Vyrovnali jsme účty, sbalili se a před 11 vyjíždíme směr domov. Kolem poledne zastávka ve Višegradu u slavného mostu a pak už non-stop až domů. Dělali jsme zastávky jen na kafe a tankování. Za volantem se chlapi samozřejmě střídali.


Sobota 9. 7. Za ranního kuropění, před pátou hodinou jsme v pořádku zase ve Znojmě.

Pro příště: na cestu si vyčlenit raději 2 dny, abychom se nemuseli honit (jet raději na víc dnů), zamluvit si spaní v chatě na Taře na Radovan Luce (nemusíme vozit v raftech spacáky a karimatky).

Ahoj Ivana Nováková:-)